X
تبلیغات
داروخانه طبیعت - کاردبردها و خواص درمانی آنغوزه
برگ درختان سبز در نظر هوشیار # هر ورقش دفتریست معرفت کردگار

 نام علمی Ferula assa-foetida

تیره Apiaceae(Umbelliferae)L

آنغوزه صمغ رزینی است که به شیوه تیغ زنی یا تراوش طبیعی از گیاه آنغوزه و چند گونه دیگر از خانواده چتریان استحصال می شود و از نظر طب سنتی گرمتر از درجه دو و خشک تر از درجه یک است. تقریباً تمام صمغ آنغوزه دارای ترکیبات دی، تری و تتراسولفید مشتقات کومارین، فئوتیدین و کامولونفرول، اپی سامارکاندین، آمبلی پرنین و کانفرول می باشد محققان در اسانس حاصل از شیرابه آنغوزه چندین ترکیب مختلف شناسایی کردند که مهمترین اجزاء تشکیل دهنده آن را میرسن، آلفا و بتا پینن تشکیل می دهد.

انواع آنغوزه:

1. نوع اشکی یا دانه ای که نادرترین و مرغوبترین نوع آنغوزه است به اندازه یک نخود تا گردو می باشد. ظاهری غالباً مسطح و بیضوی دارد و نرمی خود را نیز مدتی حفظ می نماید. رنگ آن زرد یا کمی گلی نشان داده می شود. در مجاورت هوا رنگ بنفش گل هلویی و سپس قرمز قهوه ای پیدا می کند. این نوع آنغوزه از تراوش طبیعی از محل ساقه بدست می آید.

2. نوع توده ای که به رنگهای متفاوت زرد، قرمز، قهوه ای و خاکستری قهوه ای است و هرقدر نسبت قطعات اشکی داخل آن تفاوت نماید رنگی متفاوت نشان می دهد. سختی آن بیشتر از نوع اول ولی ناخالصتر از آن است به طوری که در آن ماسه و حتی قطعات ریشه و خرده های برگ و غیره یافت می شود. ارزش اقتصادی این نوع انغوزه به علت نا مرغوب بودن کمتر از نوع اشکی است. همچنین بسته به نوع گیاه دو نوع آنغوزه به نام آنغوزه تلخ وشیرین برداشت می شود که علی رغم تفاوت ظاهری گیاهان و تفاوت صمغهای مورد برداشت، هر دو نوع متعلق به گونه Ferula assa-foetida وشیوه بهره برداری آنها یکسان است. در بعضی مناطق آنغوزه شیرین یا حلتیت طیب را به Ferula assa dulcis نسبت می دهند. اما به طور کلی آنغوزه طعمی گس و گزنده دارد. بوی آن شبیه بوی سیر متعفن و غیر قابل تحمل است.

این صمغ اثر ضد تشنج و ضد انگلی دارد. در معالجه بیماری های با منشاء عصبی، دستگاه عصبی، اسپاسم حنجره، آسم ودستگاه هضم و همچنین در رفع یبوست در افراد بکار می رود.

آنغوزه خاصیت ضد عفونی کنندگی دهان را نیز دارد و آنرا روی دندان پوسیده یا در حال پوسیدن قرار می دهند درد دندان را ساکت می کند ویا مقداری صمغ را در روغن زیتون حرارت داده حل کنید وآنرا بصورت گرم بر محل نیش حشرات و جانوران قرار داده جهت رفع درد، زخم و ورم آن مفید است.

ساقه های جوان گیاه تازه آنغوزه، در نواحی خراسان و کرمان به مصرف غذایی می رسد. اسانس حاصل از صمغ آنغوزه در صنایع غذایی، در تهیه انواع سس مورد استفاده قرار می گیرد.

در منطقه کلمه - فاریاب از استان بوشهر یکی از گیاهان دارویی مؤثر محسوب می شود و حتی قبل از آمدن سم به منطقه کشاورزان بوته آنغوزه را ار محل رویش کنده و در کرتهای تنباکو، هندوانه و... در آب انداخته و آنگاه با چوبی بر شاخ و برگ وتنه آنغوزه زده تا شیره آن در آب حل و وارد کرتها شود و از این طریق باعث ازبین رفتن کرم های آبزی و آفات خاکزی گردند. در قدیم برای پاک کردن معده و روده گوسفندان شاخ وبرگ این گیاه را به گوسفندان می خوراندند و بسیار هم مؤثر بوده است.

+ نوشته شده در  جمعه 19 شهریور1389ساعت 1:23 PM  توسط الهام سعدآبادی  |